Povečan promet ob koncu tedna

Poleg jesenskih šolskih počitnic sta ta konec tedna tudi dva praznika (Dan reformacije 31. oktobra in Dan spomina na mrtve 1. novembra). S tem pričakujemo zgostitve prometa tako v smeri turističnih krajev, bližini večjih središč, v okolici pokopališč ter na mejnih prehodih.

Povečan promet lahko pričakujemo v petek popoldne ter v soboto in nedeljo ves dan.  

V času praznikov veljajo tudi omejitve tovornega prometa v različnih časovnih terminih in sicer  v  Avstriji, Italiji, na Madžarskem, Nemčiji, Franciji ter Sloveniji. Več o omejitvah si preberite v poglavju Tovorni promet.

Voznikom svetujemo, da dosledno upoštevajo cestno-prometne predpise in da so strpni do drugih udeležencev v prometu, saj bodo na cestah tudi tisti šoferji, ki sicer ne sedejo pogosto za volan.

Več si lahko ogledate na straneh policije (nasveti za varno vožnjo, nevarni odseki) in družbe DARS (varna vožnja).

Vir: Policija, Dars. d.d.